Винесення репера

Винесення репера

На етапі підготовки до будівництва об’єкта в Україні дуже важливо якісно виконати геодезичні роботи. Їхнє основне завдання – встановити систему координат та допомогти підряднику дотриматися необхідних технічних параметрів будівлі у точній відповідності до проектних значень. Винесення репера в натуру – досить складний і трудомісткий процес, що вимагає особливої ​​уваги з боку фахівців при перенесенні реперних точок з креслення до натуральної величини. Він дає можливість встановити висотне розташування горизонтальної площини та висотних точок споруди, яку планується звести на земельній ділянці. Винесення репера в натуру проводиться після ретельного вивчення гео-плану за дотримання всіх перелічених пунктів. У процесі робіт із перенесення виникають різні складності та нюанси, про які знають лише кваліфіковані фахівці. Так, наприклад, при зведенні багатоповерхового будинку, забудовник застосовує отриману на майданчику висотну позначку для зведення наступних поверхів. Надалі, зведений об’єкт піддається природній усадці, внаслідок чого тимчасові позначки між реперними точками всередині та поза будовою перестають збігатися. Розбіжність може становити більше 50 мм, що є критичним і ризикує призвести до нестійкості основи будівлі, крену або руйнування будівлі. В результаті на наступних будівельних етапах, таких як заливка бетонної стяжки, укладання плитки та ін, можуть випливти серйозні помилки. Цих та інших неприємностей можна уникнути, довіривши винос репера в натуру та перевірку точності інженерам компанії «Топограф».

Особливості геодезичних робіт

Позначка репера на об’єкті позначає висоту в конкретній точці місцевості. Таких точок-реперів може бути кілька, за рахунок чого вся споруда легко орієнтується у просторі. При проведенні розбивки з проектної документації в натуру виносяться всі лінії і точки (координати X і Y). Спочатку проводиться розбивка основних осей, що визначають розташування споруди на будівельному майданчику. Далі – допоміжні та додаткові осі для конструктивних елементів будівлі, від форми та геометрії якої визначається кількістю точок для виносу. Точне винесення позначок по висоті – запорука вертикальності будівельного об’єкта. Для винесення тимчасових висотних реперів в натуру необхідно лише визначити рівень позначки “Н” (головні осі вже розбиті). Як правило, в проектних кресленнях висотні точки і поверхні вказуються від нульової позначки, за яку зручно приймати рівень підлоги на 1-му поверсі.

Точність розбивних робіт

Геодезична точка – це 2 чи 3-мірна матеріальна точка з дуже точними координатами. Для отримання правильної та точної розбивки необхідно виконати низку комплексних заходів на етапі підготовки, зокрема:
  • зробити геодезичну прив’язку будівлі, що будується;
  • розрахувати елементи розбивання, за якими здійснюється винесення точок у натуру;
  • розробити розбивні креслення.
Точність перенесення матеріальних точок регламентована на законодавчому рівні нормативними актами. При перенесенні реперів на будмайданчик вона може змінюватись в межах 1-20 мм. Розбивні роботи повинні проводитись висококваліфікованим інженером-геодезистом із застосуванням спеціального топографічного інструменту.

Замовити винос репера в Києві

Компанія «Топограф», спираючись на багаторічний досвід проведення розбивальних робіт, пропонує професійні геодезичні послуги, які виконуються згідно з чинними вимогами та нормами. Будь-які помилки виключені. Наші фахівці ретельно аналізують ризики та предметно вивчають технічну документацію, складену у процесі попередніх геодезичних вишукувань. Чому до нас звертаються:
  1. Працюємо по Києву та області. Також можливий виїзд інженерів до будь-якого населеного пункту України.
  2. Розташовуємо найновішим геодезичним інструментом та обладнанням, що гарантує високу точність робіт.
  3. Доступні ціни з гарантією якості на послуги, що надаються. Дотримуємося всіх пунктів геодезичного плану.
  4. Пропонуємо супутні геодезичні послуги у комплексі, що дозволяє зменшити загальну вартість робіт.

Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві

Ціна виносу репера – від 2000 грн. Вона безпосередньо залежить від габаритів будівлі та кількості тимчасових позначок. Для оформлення послуги або уточнення вартості робіт, зв’яжіться з менеджером компанії «Топограф», за вказаними на сайті контактами, або замовте зворотній дзвінок спеціаліста.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

    консультація безкоштовна