- Головна
- Послуги
- Інженерна геодезія
- Виконавча зйомка
Виконавча зйомка
Будівництво заміських будинків, комерційних та промислових об’єктів в Україні має супроводжуватись наглядом геодезистів за допомогою виконання виконавчої зйомки. Її головне завдання – контролювати кожен етап будівництва, починаючи від процесу копання котловану під фундамент, аж до будівництва на виділеній земельній ділянці. Вона або підтверджує відповідність реальних та проектних параметрів, зазначених у затвердженій технічній документації, або виявляє відхилення та розбіжності між ними на кожному з будівельних етапів.
Виконавча зйомка є основою розробки фінальної схеми (креслення) і офіційної документації. На її підставі приймається остаточне рішення про старт наступної стадії земельних чи будівельних робіт. У разі виявлення розбіжностей розробляються коригувальні заходи для виправлення відхилень, які можуть призвести до небезпечної експлуатації будівель і споруд. Відхилення можуть бути наслідком:
- низька кваліфікація будівельників;
- некомпетентність інженерно-технічного персоналу;
- неправильне залягання фундаменту на ділянці;
- поганих погодних умов під час будівництва тощо

Menu



Коли замовляють послугу?
Зйомка називається «виконавчою», оскільки проводиться після виконання певної стадії монтажно-будівельних робіт. Вимоги до неї дуже високі. Контрольно-виконавча зйомка буває:- Проміжна – проводиться на кожній стадії будівництва. Геодезистами перевіряється точність будівництва всіх конструктивних елементів будівлі, а також їх відповідність проектним значенням.
- Прикінцева – здійснюється після завершення будівництва. Фахівці вносять усі зміни до топоплану ділянки з відображенням на ньому фактичного розміщення зведеної будівлі (об’єкта).
Основні завдання та види виконавчої зйомки
Контрольно-виконавча зйомка дуже важлива – це факт і гарантія, що проект буде успішно реалізований, а будова прослужить нормативний період. У разі виявлення відхилень будівля просто не буде введена в експлуатацію. Потрібно усувати невідповідності. Таким чином, економія на геодезії може призвести до зриву термінів будівництва та додаткових фінансових витрат. Які завдання переслідує контрольно-виконавча зйомка:- точне позиціонування об’єкта, що будується на території;
- контроль кількості матеріалів та якості зведеної споруди;
- оцінка відповідності будівлі проектним розрахункам та вимогам БНіП.
- Нульового циклу. Йдеться про зйомку земельної ділянки, рельєфу місцевості та сусідніх територій, кутів нахилу та висот, а також інших факторів, що впливають на перебіг будівництва.
- Підземних комунікацій (каналізація, трубопроводи, кабельні траси та ін). Перед початком будівельних робіт розміщення підземних комунікацій відображається на топоплані, щоб запобігти ймовірності їх пошкодження будівельною технікою. Після завершення робіт вихідні дані звіряються із проектом.
- Котлована. При розробці котлованів доводиться вибирати велику кількість ґрунту. Щоб розрахувати обсяги робіт, потрібна виконавча зйомка.
- Топографічна зйомка. За результатами виконаної топографічної зйомки виготовляються топоплани у необхідному масштабі.
- Інших конструктивних елементів (фундамент, колони, стіни, підлога, плити перекриття, цегляна кладка).
- Благоустрій території. На підставі отриманої інформації приймається рішення про правильне розміщення на земельній ділянці газонів, ліхтарів, огорож, зелених насаджень, бордюрів та інших господарських будівель.
Контрольно-виконавча зйомка у Києві. Етапи робіт
Геодезичні дослідження складаються з декількох етапів:- Підготовчі роботи. Фахівці вивчають технічну документацію (проект) для оцінки складнощів та можливостей проведення будівництва на земельній ділянці.
- Польові роботи. Для проведення польового етапу використовують різне спеціалізоване обладнання (GPS пристрої, електронні нівеліри, тахеометри), похибка яких повинна бути в межах допустимих норм, регламентованих вимогами нормативних документів.
- Камеральні роботи. На даному етапі проводиться обробка придбаних даних для порівняння проектних та реальних параметрів. Усі виявлені невідповідності заносяться до спеціального журналу. На їх основі реалізуються коригувальні заходи та схеми.
- Розробка виконавчих схем. Кінцевим результатом геодезичних досліджень є виконавча схема, на якій зображуються реальні та проектні значення (відхилення розмірів, прогноз конструктивних змін будівлі, гранично-допустимі навантаження на окремі елементи конструкції). У текстовому розділі фахівець дає професійний висновок.
Зйомку замовляють під час будівництва:
- об’єктів нерухомості;
- інженерних мереж;
- доріг та автомагістралей;
- трубопроводів;
- ліній електропередач тощо.
Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві
Компанія «Топограф» проведе контрольно-виконавчу зйомку у Києві та регіонах України. Її вартість варіює – від 3000 грн. Вона залежить від складності проекту, типу робіт та площі ділянки, а також від його розташування. Щоб дізнатися точну ціну, зв’яжіться зі спеціалістом за будь-яким контактним номером або замовте зворотний дзвінок.
Замовити послугу
Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами
