Розбивка осей будівлі на місцевості

Розбивка осей будівлі на місцевості

При проектуванні будь-якої будівлі дуже важливо орієнтуватися на рельєф місцевості. А коли готове креслення вже створено і залишилося виконати будівельні роботи, необхідно зробити розбивку осей на місцевості. Це поступове перенесення меж майбутньої споруди з паперу та креслень на підготовлену ділянку. Винесення осей будівлі відбувається після затвердження будівельного плану та одного з важливих етапів геодезії – топографічної зйомки об’єкта. Фахівці компанії «Топограф» виїжджають на місце майбутньої споруди та виконують такі роботи:
 1. На першому етапі визначають головні розбивні осі.
 2. Другий етап – це закріплення головних осей.
 3. Наступний крок – винесення основних осей та закріплення їх на ділянці.
 4. Потім ми здійснюємо винесення всіх точок з креслення на об’єкт, додаючи проміжні або детальні осі.
 5. Рулеткова побудова.
 6. Останній крок – топографічна зйомка. Отримані дані переносяться до спеціальної програми, за допомогою якої наші фахівці оцінюють, наскільки реальний проект відповідає кресленням.
Завершальний етап дозволяє виявити всі неточності. При виявленні суттєвих відхилень ми ще раз проводимо перевірку на ділянці, щоб ви отримали те, що замовляли максимально точну розбивку. Навіть при повторній оцінці та коригуванні ціна не змінюється – ви отримуєте реальні дані та якісно виконані геодезичні роботи.

Що потрібно знати?

Перед тим, як замовити послуги зі створення котловану та заливання фундаменту, обов’язково потрібно виконати розбивку. Кожен будівельний об’єкт має три типи осей:
 1. Головні. Це осі симетрії будівлі, її каркас та основа. Під час розбивки допускається невелика похибка 3-5 мм, але не більше. Дотримання цієї умови сприяє створенню основи будинку без ризику його подальшої руйнації через неправильне проектування на ділянці.
 2. Основні. Винесення основних осей у геодезії дозволяє чітко визначити форму будівлі. При подальшій топографічній зйомці та перенесенні їх у програму, наші фахівці отримують необхідний контур, форму та зовнішній вигляд майбутнього будинку. При розбивці та закріпленні також допускається невелика похибка у кілька мм, яка суворо регламентована нормативними актами.
 3. Проміжні (або детальні). Найбільш складна та трудомістка частина – це винесення детальних осей будівлі. Багато проміжних ліній визначає основні елементи споруди. Завдяки розбивці проміжних осей будівлі надалі встановлюються вікна, двері, балкони, створюються арки, сходи. Висока точність забезпечує не лише привабливий зовнішній вигляд конструкції, але й попереджає появу тріщин та щілин, через які до будинку проникають вітер та волога.

Точність – понад усе

Вартість розбивки осей у Києві починається від 3000 гривень. Це обов’язковий етап польових робіт перед зведенням будь-яких споруд. Всі геодезичні дослідження на території важливі. Але саме з виносу осей на реальну ділянку розпочинається будівництво. Без цього процесу неможливо правильно залити фундамент споруди.
При виносі осей необхідно дотримуватися високої точності. При неправильній розбивці креслення біля вся конструкція будівлі опиниться під загрозою. Серед несприятливих наслідків у геодезії виділяють:
 • перекоси споруди;
 • поява тріщин;
 • руйнування фундаменту;
 • поступове руйнування всього будинку.

Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві

Саме тому слід довірити розбивочні геодезичні роботи професіоналам. Компанія «Топограф» завжди виконує винос осей з високою точністю та пропонує найкращу ціну для вашого проекту. Наші фахівці працюють у Києві та по всій Україні. Не відкладайте будівництво на завтра чи післязавтра. Телефонуйте нам зараз і отримайте всю необхідну інформацію про розбивку осей вашої будівлі.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна