Підрахунок обсягів земляних робіт

Підрахунок обсягів земляних робіт

Земляні роботи – трудомісткий і складний вид господарську діяльність, що з великими витратами реалізацію. Визначення кошторисної вартості всього комплексу операцій та складання календарного плану потребує точного розрахунку. Він заснований на виконанні цілого ряду докладних вимірів та обчислень. Маса, обсяг ґрунту, що видаляється при влаштуванні траншей або котлованів, та інші фактори впливають на вибір техніки, призначеної для виїмки та вивезення землі. Це також впливає на рівень витрат. Від виду і складності земляних робіт безпосередньо залежать технічні характеристики і специфічні особливості застосовуваних машин.

Підготовка до виконання розрахунку обсягу робіт потребує оцінки природного рельєфу ділянки, призначеної під забудову. Якщо він складний і потребує змін, робота починається з вертикального планування, що включає виїмку та переміщення ґрунту, а також його відсипання та ущільнення.

До земельних робіт належить:

 • Попереднє розпушування ґрунту.
 • Видалення його у відвал.
 • Будівництво насипів, у тому числі з подальшим ущільненням.
 • Риття каналів, траншей та котлованів, а також зворотна діяльність, що здійснюється після планування поверхні, ущільнення ґрунту, укладання трубопроводів та зведення фундаментів.
 • Вирівнювання укосів та зачистка дна земляних споруд.

Земляні роботи часто виконуються на попередньому етапі будівництва будівель та інших об’єктів. У цьому випадку підрахунок їх обсягу набуває особливого значення для визначення дати введення споруд в експлуатацію. Він здійснюється з урахуванням класу ґрунту відповідно до вимог нормативних документів.

Оцінка обсягу земляних робіт

Розрахунок фінансових витрат виробляється у послідовності, що дозволяє мінімізувати можливі похибки щодо вартості. Це забезпечує раціональне використання готівкових ресурсів і зменшує обсяг коштів, що заморожуються, призначених для компенсації непередбачених витрат. Здійснення розрахунків передбачає виконання низки действий:
 • вимірювання ділянки;
 • створення детального топографічного плану в масштабі 1:500;
 • визначення оптимального розташування та закріплення репера;
 • прив’язка до місцевості та розмітка ділянки відповідно до проекту.
Вибір оптимального методу підрахунку залежить переважно від виду споруди та необхідної точності розрахунку. В основному застосовуються три способи:
 • аналітичний;
 • графічний;
 • комбінований, графоаналітичний.
Об’єм і масу грунту, що розробляється, майже завжди зручніше розраховувати аналітичним способом. У процесі здійснюється розбивка ділянки геометричні фігури. Їхні обсяги розраховуються і підсумовуються при використанні стандартних математичних формул стереометрії. В результаті фахівці одержують максимально точні цифри.

Як ще можна оцінити обсяг

З певною похибкою виконати підрахунок об’єму ґрунту, який треба видалити з котловану або траншеї, можна за допомогою онлайн калькулятора. У цьому його функції обмежуються здатністю розрахунку прямокутних об’єктів. Є можливість порахувати масу ґрунту, що вилучається з круглого, а також багатокутного котловану з укосами. Такий метод, на перший погляд, дозволяє обійтися без залучення сторонніх фахівців та знизити вартість будівництва, але висока ймовірність помилки та великі допуски під час обчислень роблять його ризикованим. Тому розрахунок обсягу земляних робіт і маси видобувного ґрунту повинен проводитися професіоналами, що мають не тільки теоретичний, а й практичний досвід. Відповідно до виконаних розрахунків визначається час, необхідний розробки котловану чи траншеї і виробляється визначення кошторисної вартості проекту. У цьому попередній етап вважатимуться завершеним.

Виконання робіт

Раціональне використання фінансових ресурсів передбачає періодичні перевірки розмірів котловану, що будується, і траншеї, що прокладається. Так забезпечується контроль вже освоєного обсягу земляних робіт. Він дозволяє оцінити масу грунту, що залишився, і дізнатися, чи відповідає реальний обсяг обчисленому. Здійснення регулярних контрольних вимірювань дає можливість своєчасно коригувати кошторисну вартість будівництва та визначити додаткові витрати, якщо це необхідно для збереження темпу відповідно до календарного плану. У такий спосіб можна уникнути простоїв, пов’язаних з перевитратою або нестачею виділених коштів/матеріалів, виконавши весь обсяг робіт точно вчасно.

Після закінчення будівництва об’єкта проводиться звіряння реальних результатів із проектними. Знову підраховується кількість земляних мас та здійснюється оформлення необхідної документації. У комплект входить топографічна зйомка ділянки до початку будівництва та після його завершення, картка розрахунку кількості ґрунту та картограма підрахунку його реального обсягу. Маючи на руках усі необхідні документи, можна переконатися в ефективності виконання обчислень та якості робіт підрядника.

Досвідчені фахівці компанії «Топограф» забезпечать виконання всіх пунктів плану відповідно до чинних норм і правил. Висококваліфіковані інженери за допомогою новітнього обладнання здійснять необхідні виміри та розрахунки, а також нададуть докладний звіт замовнику. Досить зробити лише один дзвінок, щоб отримати повноцінну консультацію та дізнатися про послуги. Працюємо у Києві, області та у всіх регіонах України.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна