Нівелювання ділянки

Нівелювання ділянки

Нівелювання ділянки – невід’ємна частина процедури планування місцевості

Існує перелік процедур, без яких неможливе здійснення планування місцевості, наприклад, нівелювання ділянки. Це вид інженерно-геодезичних праць. З їхньою допомогою визначається відносна висота основних точок земельної ділянки і наскільки вона відрізняється від розрахункових проектних параметрів. Отримані дані геодезисти застосовують для орієнтування біля споруджуваного будівельного об’єкта чи комунікації. За допомогою нівелювання будуються топографічні карти та плани, а також здійснюється зйомка рельєфу місцевості. Ця послуга дозволить вирішити всі землевпорядні питання та проконтролювати хід будівництва на об’єкті. Нівелювання вважається нескладним елементом топографічної зйомки, але для отримання точних результатів необхідна висока кваліфікація та досвід. Тому реалізацію процесу найкраще довірити професіоналам. Фахівці з компанії «Топограф» успішно вирішують геодезичні завдання у Києві та регіонах України – якісно, ​​доступно та з урахуванням усіх вимог нормативних документів.

Вирівнювання поверхні ділянки проводять під час таких робіт:

 • розробка плану забудови місцевості;
 • прокладання інженерних мереж;
 • розробка котловану;
 • укладання основи будівлі;
 • планування/вирівнювання території;
 • контроль якості будівельних робіт;
 • визначення верхніх і нижніх точок.

Способи виконання нівелювання ділянки

Визначити перевищення характерних точок можна у різний спосіб. Вони підбираються відповідно до майбутніх цілей і завдань. Їхня вартість також відрізняється. Найпопулярніші методи нівелювання території:

 1. Геометричний – найпоширеніший і доступніший за ціною. Здійснюється із застосуванням рейки та нівеліру. Висота точок вимірюється за допомогою установки на них геодезичної рейки та напрямки променя нівеліру. Дані виміри проводяться двома методами:
  А) З середини – дає можливість виявити систематичні помилки рахунок установки нівеліра між двома рейками однаковій відстані.
  Б) Вперед – топографічна зйомка у разі виконується послідовно.
 2. Тригонометричний. Такий тип нівелювання виконується із застосуванням тахеометрів. У такий спосіб геодезисти здійснюють перевірку підкранових шляхів та нівелювання трас.
 3. Гідростатичний. Метод заснований на врівноваженні рідин у сполучених судинах, що забезпечує високу точність вимірів. Інструментом для цього виду робіт служить гідростатичний нівелір – 2 скляні трубки, з’єднані шлангом, яким надходить вода. Застосовується для стеження за технічним станом будівель та споруд. Сфера використання обмежена.

Нівелювання місцевості за квадратами – відносно легкий, але інформативний спосіб. Він недорогий у ціні та підходить для зйомки малих ділянок з рівною поверхнею. Його принцип полягає у розбивці мережі квадратів з подальшим згладжуванням характерних точок, що розміщені по вершинах кутів. Після цього проводиться майданне нівелювання ділянки.

Розбивка квадратів на ділянці

Залежно від рельєфу місцевості та масштабу топографічної зйомки підбирається довжина сторін квадратів у діапазоні 10-40 м. Процедуру починають з розбивки центральної базової лінії. Опорними точками призначають вершини квадратів, які дільниці позначаються прапорцями. Схема сітки квадратів визначається площею території ділянки, складністю рельєфу та наявністю різних предметів, що закривають місцевість. Найчастіше нівелювання характерних та інших точок сітки здійснюється з одного нівеліру, який ставиться посередині земельної ділянки. Відліки провадяться по 2-сторонніх рейках. Цей метод також використовується під час розробки котлованів. Процес полягає у перенесенні висотних характерних відміток з проектної документації в натуру, включаючи дно та зовнішній контур котловану. Роботи проводяться до моменту зачистки дна. Треба знати! За результатами нівелювання замовнику надається акт виконаних робіт, а також доповнення до акта у вигляді таблиць із внесеними даними вимірювань.

Коли проводиться нівелювання ділянки?

До послуг нівелювання вдаються у таких випадках:

 • Будівництво висотних будівель та монтаж вертикальних конструкцій.
 • Складання планів ділянки та розробка топографічних карток.
 • Виконавча зйомка під час будівельних робіт.
 • Реєстрація кадастрового номера.
 • Перенесення висотних точок.
 • Ревізія підкранових шляхів.
 • Планування рельєфу ділянки.
 • Моніторинг стану будівель та споруд.

Етапи робіт

Геодезичні роботи виконуються у кілька етапів:

 1. Вивчення технічного завдання, ознайомлення з проектною документацією.
 2. Узгодження із замовником вартості та термінів виконання робіт.
 3. Виїзд бригади геодезистів на об’єкт для нівелювання місцевості.
 4. Обробка результатів досліджень та підготовка актів з технічною документацією.

Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві

Компанія «Топограф» виконає нівелювання ділянки будь-якого рівня складності залежно від майбутніх завдань. Усі роботи проводяться у суворій відповідності до діючих інструкцій, де вказуються методи виконання нівелювання, вимоги до точності та складу. Наші інженери мають високу кваліфікацію та професійну підготовку. У їхньому арсеналі – нове високоточне обладнання, що дозволяє забезпечити достовірні результати нівелювання. Щоб замовити послугу або дізнатися зразкову ціну геодезичних робіт у Києві або іншому населеному пункті, дзвоніть нашим консультантам. Вони нададуть усю необхідну інформацію.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна