Винесення меж земельної ділянки в натуру

Винесення меж земельної ділянки в натуру

Під виносом меж земельної ділянки мається на увазі геодезична процедура, орієнтована на чітке визначення межі території з наступним встановленням знаків межування, кожен із яких має унікальний десятизначний ідентифікаційний номер. Межовий знак для закріплення кутів і поворотних точок – це спеціальний кілочок, тому дуже часто дані геодезичні дослідження в народі називають «забивання кілочків».

Винесення меж ділянки в натуру зазвичай замовляють у випадках:

 • втрати раніше зафіксованих знаків;
 • механічного руйнування кілочків;
 • необхідності огородження земельної ділянки;
 • визначення меж ділянки за номером у кадастрі землеустрою;
 • появи нових чи впорядкування старих ділянок землі;
 • відсутності даних про місцезнаходження наділу (є лише Державний Акт).

Вартість винесення меж земельної ділянки від 2 000 грн.

Винесення в натуру меж земельної ділянки на місцевості – єдино можливий та правильний варіант вирішення спірних земельних питань між власниками сусідських ділянок. Відповідно до законодавства України, процес «забивання кілочків» здійснюється у присутності замовника послуги та власників сусідніх ділянок. Тому, з погляду юриспруденції, для виконання робіт з винесення меж в натуру потрібно за 5 днів до початку робіт повідомити всіх зацікавлених осіб.

 

Надаємо послуги винесення меж ділянки у Києві, Київській області, Борисполі, Ірпені, Броварах, Фастові, Обухові, Василькові, Вишгороді, Гостомелі, Макарові, Білій Церкві, по всій Україні.

 

Компанія «Топограф» пропонує послугу винесення меж земельної ділянки в натуру в Києві та Київській області за доступними цінами. Винесення межі в натуру здійснюється з урахуванням зазначених у техзавданні вимог або на основі усної домовленості із Замовником геодезії, у відповідності до існуючих координат точок місцевості. При цьому вартість послуг не змінюється. Технічне завдання складається з урахуванням інформації, зазначеної у проєкті територіального землеустрою чи земельному кадастрі. Документи подаються формою кадастрового плану у вигляді виписок. Точність винесення ділянки в натуру визначається розташуванням місцевості. Навіть незважаючи на високу точність геодезії робіт (до 1 см на плані), що проводяться нашими фахівцями з використанням сучасних тахеометрів і GPS-приймачів, на практиці досягти максимальної точності щодо вихідних геопунктів неможливо через те, що деякі пункти не стикуються до 0,7 метрів. Тому прийнято такі нормативи:

 • у Києві – 0,1 м;
 • у прилеглих селах – 0,2 м;
 • за межами населених пунктів – 0,4 м;

ділянки площею від 10 га – до 2-ох метрів.

Підготовка до межування земельної ділянки

Перед проведенням робіт із межування земельних наділів з метою встановлення або відновлення меж необхідно:

 • зібрати та проаналізувати всю наявну інформацію щодо об’єкта землевпорядкування;
 • повідомити власників за 5 днів до початку польових робіт;
 • безпосередньо провести польові роботи;
 • визначити межі та встановити знаки;
 • визначити площу земельної ділянки;
 • знайти координати встановлення межових знаків;
 • оформити план території чи скласти схему межі ділянки.

Етапи винесення межі ділянки в натуру в Києві

Винесення в натуру меж ділянки – комплекс робіт, що складається з кількох етапів:

 1. Збір інформації – визначаються координати земельної ділянки та сусідніх наділів для визначення зсувів забору на користь тих чи інших власників.
 2. Польові роботи – безпосередньо винесення межі в натуру, пошук та фіксація точок із застосуванням інструменту та пристроїв. Винесення в натуру за допомогою сучасних GPS-приймачів дозволить скоротити час та вартість робіт.
 3. Камеральні роботи (розробка документації) – передбачають складання звіту, де вказуються координати поворотних точок земельного наділу, огорожі, межі ділянки щодо їх відповідності актам володіння землею.

Для межування земельної ділянки в реальному часі сьогодні використовується GPS-приймач, що дозволяє за допомогою Internet-з’єднання отримувати інформацію зі станцій, де встановлені аналогічні приймачі.

 

Також у процесі геодезії можна замовити перелік додаткових робіт за окрему вартість, наприклад:

 • бетонування межових кілочків – дозволяє нерухомо зафіксувати кути повороту;
 • розробка плану прив’язок до нерухомих контурів;
 • складання звіту/акту для судових позовів щодо спірних меж земельного наділу.

Замовити геодезію ділянки в компанії «Топограф»

Давайте розберемося, що є межею земельної ділянки? Нині в українському законодавстві немає такого терміну, як межа. Якщо між сусідніми ділянками немає проміжку, то за узгодженням, паркан можна поставити чітко посередині лінії. Часом, щоб позбавитися проблем у майбутньому, багато власників ставлять огорожі на своїй стороні, хоча це не завжди є запорукою відсутності земельних спорів.

У багатьох замовників виникає питання – чим кріпити кілочки, щоб було недорого та надійно? Відповідно до нормативних актів та інструкцій, допускається встановлення трьох типів кілочків:

 1. Збірні – дорогі і тому рідко використовуються, але надійні конструкції.
 2. Металеві (трубка діаметром до 70 мм з табличкою) – служить довго, але при цьому може стати предметом уваги збирачів металобрухту.
 3. Дерев’яні (довжиною близько метра) з хрестовиною та місцем для напису зверху – недорогий за вартістю варіант кілочків, але потребує часу та інструменту для виготовлення.

Якщо передбачається монтаж огорожі відразу ж після винесення точок в натуру, то з вибором кілочків можна не морочитися. Але якщо все робиться на найближчу перспективу, краще вибрати варіант як надійніший або на крайній випадок забетонувати кілочки (ціна обговорюється окремо).

 

Для замовлення послуги винесення меж ділянки від Замовника потрібно надати наступну інформацію:

 • адреса об’єкта та площа;
 • номер земельної ділянки з кадастру;
 • ксерокопія державного акта на право власності землею.

Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві

Ціна послуги обговорюється у кожному конкретному випадку індивідуально залежно від складності та терміновості робіт, а також кількості поворотних точок. Зі свого боку ми гарантуємо точність вимірювань, оперативність та доступні ціни на геодезію. Всі дані, отримані в ході геодезії ділянки, ви зможете застосовувати в судах, при купівлі чи продажу ділянки, будівництві паркану та будь-яких інших споруд на об’єкті.

 

Замовити виїзд геодезиста на об’єкт для визначення обсягів робіт ви зможете за телефонами, вказаними на сайті.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна