Кадастрова зйомка

Кадастрова зйомка

Кадастрова зйомка – один із найпоширеніших видів геодезичних робіт. Їх основним завданням є визначення або відновлення меж земельної ділянки. Потреба цієї послуги виникає у разі земельних спорів, проведення приватизації землі, відновлення меж та інших операцій з об’єктами нерухомості, де потрібно надати номер з кадастру.

Послуга кадастрової зйомки передбачає:

 • визначення меж земельної ділянки (дачні кооперативи, селища під забудову, плодоносні землі);
 • офіційне оформлення межі із суміжними наділами (видача документів, що підтверджують межі);
 • встановлення меж із певними обмеженнями щодо використання;
 • виготовлення кадастрового плану та цифрових карт.

 

Результатом робіт є технічно грамотно складений кадастровий план із зазначенням поворотних точок та координат межі, точне визначення площі земельної ділянки та встановлення знаків межування. Останні передаються землевласнику (орендарю) згідно з актом відповідального зберігання. Для цього необхідно мати не менше двох поворотних точок, прив’язаних до державної геодезичної мережі.

Етапи проведення робіт

Умовно зйомка складається з 3 основних етапів:

 1. Підготовка. Складається детальне технічне завдання, розробляється схема робіт, збираються та аналізуються картографічні матеріали. Тут важлива повна інформація про місцевість, тому спеціалістами «під мікроскопом» розглядається юридична документація та карти території у будь-яких масштабах.
 2. Польові роботи. Передбачають виїзд геодезистів на обстеження суміжних земельних ділянок, встановлення зон обмежень та межі всього наділу, а також погодження документації із сусідніми землевласниками та контролюючими органами.
 3. Камеральні роботи На даному етапі здійснюється обробка результатів, отриманих у процесі кадастрової зйомки, та складання пакету документів, куди входять: план у масштабі М1:500 (за потребою М1:1000 або М1:2000), акт визначення/відновлення меж, винесення точок у натуру, пояснювальна записка, таблиця з обчисленнями, картографічний план тощо.

Відмінною рисою геодезичних робіт є жорсткі вимоги до точності досліджень. Це стосується не тільки правильності нормативно-правової бази, а й технічного завдання замовника послуги. Від результатів геодезичних досліджень залежить, якими будуть документи на підтвердження права власності на земельну ділянку.

У яких випадках потрібно замовляти кадастрову зйомку?

Кадастрова зйомка є базою для оформлення прав власності на землю або укладання умов оренди. Без цього документа не можна отримати кадастровий номер, необхідний для здійснення угод із земельною ділянкою (дарування, купівля, продаж).

 

Кадастрова зйомка ділянки також потрібна у таких випадках:

 • переоформлення прав власності на земельну ділянку;
 • визначення меж у разі втрати чи псування межових знаків;
 • відновлення меж під час передачі об’єкта нерухомості;
 • у разі відведення земельної ділянки;
 • зміна цільового призначення земельних ресурсів та судові спори;
 • транспортування, зняття та зберігання родючого шару ґрунту тощо.

Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві

Порядок встановлення меж ділянки не визначено на законодавчому рівні. Трапляються ситуації, коли сусіди не хочуть їх узгоджувати. У такому разі від зацікавленої сторони подається позов до суду. Відсутність документа чи наявність грубих технічних помилок у кадастровому плані – основні причини суперечок між сусідніми землекористувачами. Відмінною альтернативою клопіткому та затяжному розгляду судової справи є кадастрова зйомка земельної ділянки в компанії «Топограф». Ми надаємо послуги по Києву, можливий виїзд геодезистів у сусідні області.

 

Вартість кадастрової зйомки від 2500 грн.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна