Геологічне дослідження ґрунту

Геологічне дослідження ґрунту

Геологічне дослідження ґрунту – це професійний процес оцінки складу ґрунту та всіх його шарів. Ним займаються етапі проектування земельної ділянки до затвердження остаточного плану будівництва. Кожна споруда, незалежно від її типу (маленький сарай для зберігання інвентарю або великий багатоквартирний будинок), створює певний тиск на ґрунт. Перед початком будівництва дуже важливо прорахувати глибину активної зони кожної будівлі. Вона залежить від кількох параметрів:
 • розміри споруди;
 • особливості обладнання, встановленого на його території;
 • тип фундаменту;
 • будування ґрунту.
Якщо перші три параметри прораховуються за допомогою попереднього плану об’єкта, то дізнатися про особливості будови ґрунту без геологічного дослідження неможливо. Після ретельного аналізу ви отримаєте таку інформацію:
 • склад грунту;
 • товщину ґрунту;
 • рівень промерзання;
 • хімічні особливості ґрунту;
 • наявність або відсутність підземних вод;
 • залягання водоносних пластів;
 • кордони можливого затоплення.

Особливості дослідження ґрунту

Геологічне дослідження ділянки перед укладанням фундаменту – це цілий комплекс робіт у польових та лабораторних умовах. Компанія «Топограф» пропонує своїм клієнтам комплекс послуг для безпечного будівництва:

 1. Збір усієї доступної інформації про геологічні особливості вибраного об’єкта.
 2. Оцінка геологічних досліджень, що раніше виконувались (якщо такі є) і зіставлення їх у часі.
 3. Візуальна оцінка території, а також прилеглих до неї будівель та ділянок.
 4. Виконання топографічної зйомки, якщо ця послуга геодезії не надає замовник або вона застаріла.
 5. Пророблення всіх комунікаційних об’єктів – свердловини, електромережі, каналізація, підземні комунікації.
 6. Вибір оптимального розташування свердловин.
 7. Підбір методу буріння та кращої техніки для нього.
 8. Створення геологічних свердловин.
 9. Відбір якісних зразків води та ґрунту з подальшою доставкою їх до лабораторії для дослідження.
 10. Виконання діагностики доставлених зразків.
 11. Створення такого геологічного звіту.
При формуванні документації ми враховуємо не лише те, як ваша будівля вплине на ґрунт, а й які наслідки можливі для будівельного об’єкту з часом. Це дозволяє визначити безпеку будівництва та скоригувати план, за необхідності. На територіях з нестабільним ґрунтом, геологічні дослідження проводять кілька разів – до етапу будівництва, під час і іноді після. Паралельні дослідження дозволяють швидко внести корективи на етапі будівництва.

Етапи виконання

Геологічне дослідження земельної ділянки в середньому триває кілька тижнів. Всі роботи поділені на етапи, кожен з яких дає відповіді на свої запитання:
 1. Підготовчий. На цьому етапі компанія «Топограф» приймає від вас заявку та первинно оцінює місцезнаходження території. Наші фахівці ознайомляться з вашим проектом будівництва (якщо він є) та розрахують попередню вартість. Після погодження всіх моментів та нюансів, ми укладаємо договір виконання робіт, у якому вказано остаточну ціну, і приступаємо до наступного етапу.
 2. Польовий. Первинна візуальна оцінка об’єкта є надзвичайно важливою, адже саме з її допомогою визначають остаточні місця буріння свердловин та оптимальний метод реалізації.
 3. Лабораторний. Отримані зразки проходять ретельний аналіз у лабораторії. Це дозволяє дізнатися точний склад породи землі та його фізико-хімічні властивості.
 4. Інженерно-технічний. Найбільш складний та відповідальний. Тут проводять усі необхідні обчислення та зіставлення з існуючим проектом.
 5. Прикінцевий. Фахівці компанії «Топограф» у Києві формують фінальний звіт. Ми відправляємо його в будь-яку область України, залежно від розташування замовника.

Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві

Вартість геологічного дослідження ґрунту варіює, починаючи від 6000 грн. Вона залежить від багатьох факторів: площі ділянки, кількості свердловин та лабораторних зразків. Фінальна ціна завжди вказується у договорі.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна