Буріння свердловин під фундамент

Буріння свердловин під фундамент

Буріння свердловин під фундамент завжди починається з дослідження особливостей ґрунту. Тільки після повноцінної геології ділянки приймається остаточне рішення про проведення будівництва та вибирається тип основи. Буріння під фундамент необхідно в умовах нестабільних ґрунтів або обмеженого простору, коли надзвичайно важливо укріпити ґрунт. Воно створює додаткову опору, яка попереджає просідання ґрунту, перекіс фундаменту та всієї конструкції. Особливо часто такі ситуації трапляються в Києві, в умовах будівництва серії будівель на обмеженій території.
Буріння свердловин під фундамент використовують у таких випадках:
 • геологічна розвідка – дослідження ландшафту місцевості;
 • будівництво малоповерхових будівель;
 • розташування ґрунтових вод близько до поверхні;
 • пухкі ґрунти та ґрунти;
 • необхідність будівництва в умовах глинистої місцевості;
 • висока ймовірність підземних поштовхів;
 • будівництво об’єктів особливого призначення з подальшим встановленням обладнання із зайвою вібрацією.
Кількість свердловин під фундамент вибирається після ретельного дослідження території та зіставлення з первинним проектом.

Варіанти та методи буріння свердловин

Існує всього два основні варіанти буріння: ручний та механічний. Виконання робіт вручну використовують для невеликих свердловин глибиною 8-10 м на об’єктах, до яких утруднений доступ бурової машини. Для механічного методу застосовують спеціальні бурильні установки та допоміжну техніку. Це оптимальний спосіб отримання свердловин на ґрунтах будь-якої складності.
Існують також різні способи буріння. Основні серед них:
 1. Шнековий. Найбільш ефективний для геології ділянок середньої густини. Буріння виконується за допомогою обертальної установки з гвинтами, що швидко виносить нижні шари ґрунту на поверхню. Головна перевага шнекового методу – швидкість. За допомогою обертальної установки в середньому на день проходять 20-30 м. Шнекове буріння часто використовують для георозвідки на етапі планування та перевірки придатності ділянки. На ґрунтах середньої щільності шнековий метод ідеально підходить для створення водних свердловин.
 2. Роторний. Використання спеціальних машин та установок оптимальне для проходження твердих порід. Долото шарошечне добре подрібнює ділянки, а водна суміш піднімає їх нагору.
 3. Ударно-канатний. Для буріння свердловин під фундамент у ґрунтах різної щільності застосовують забивні склянки та желонки. Головною перевагою ударно-канатного буріння в геології є створення свердловин, глибиною 200-300 м.
 4. Перфоративний. Спеціальні залізні труби різної довжини та діаметру використовують для створення водних свердловин у Києві.
 5. Гідравлічний. Водний метод ідеальний під час проведення геологічних робіт на пухких ґрунтах. Головні переваги гідробуріння – висока швидкість та ефективність. Головним недоліком є ​​необхідність використання інших установок і методів буріння при попаданні на ділянку твердої породи або глини.
 6. Забивання. Бабки та штанги необхідні для створення водяних свердловин.

Розцінки та порядок надання послуг з геодезії у Києві

Вибрати оптимальний метод для ділянки в Україні досить складно. У ґрунті часто зустрічаються різні породи, подолання яких потребує комплексних рішень. Саме тому компанія «Топограф» рекомендує перед будівництвом та укладанням фундаменту виконати геологічне дослідження ґрунту. Тільки розуміючи всі особливості ґрунту можна оцінити допустиме навантаження та вибрати правильний фундамент.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна