Топографічна зйомка для газифікації

Топографічна зйомка для газифікації

Займаєтесь зведенням будинку та плануєте його первинну газифікацію? Без послуг геодезистів в даному випадку не обійтись! Для прокладання газопроводу знадобиться провести топографічну зйомку та виконати вимірювання прибудинкової частини ділянки та смуги передбачуваного напрямку для підключення до загальної газової мережі. Детальніше про це читайте нижче!

Коли потрібна зйомка для підведення газу?

Топографічна зйомка найчастіше потрібна під час первинної газифікації будівлі. Зазначимо, що ситуативний топографічний план, на якому окреслено всі підземні комунікації – важливий документ. Його потрібно надати для розробки газифікації. План узгоджується із органами газового забезпечення.

Нерідко топографічну зйомку замовляють під час реконструкції старих будинків, що передбачає зміну ліній проходження газопроводу під час заміни труб. Також вона потрібна при втраті відповідних документів і для контролю сучасного стану прокладеної лінії газу під час процесу купівлі-продажу будівлі.

Які документи знадобляться?

Щоб замовити топозйомку, замовник повинен підготувати таку документацію:

 • Паспорт.
 • Технічний паспорт.
 • Документи на ділянку та будинок, де відбувається процес підведення газу.
 • Нотаріально засвідчена згода сусідів замовника на прокладання під їхніми земельними ділянками трубопроводу.
 • Дозвіл на підключення до газової магістралі, де зазначено місце врізання у загальну газову мережу, визначено вимоги до проєкту, розрахунків, будівельних організацій.
 • Викопіювання з генерального плану або топозйомку надземних та підземних комунікацій

Як відбувається зйомка та що отримує замовник?

Топозйомка для газифікації будинку складається із трьох етапів. Розглянемо кожен із них докладніше:

 • Попереднє вивчення документації. Інженери-геодезисти ретельно вивчають подану замовником документацію та складають технічне завдання.
 • Виїзд бригади геодезистів на земельну ділянку клієнта. Там встановлюються геодезичні репери, вимірюються всі об’єкти на території, де прокладатимуть газопровід.
 • Обробка та систематизація результатів вимірювань, фотографій та схем. Фахівці виконують план в електронному та паперовому вигляді.
 • Погодження з представниками газових служб технічних параметрів газопроводу та реєстрація плану в органах архітектури

Після завершення робіт замовник одержує великомасштабний ситуативний топографічний план (1:500). На ньому зображені всі об’єкти, що знаходяться на шляху траси: територія будинку та межі ділянки, контури сусідніх газифікованих об’єктів, лінія газопроводу, до якої планується підключитись.

Також у плані відображаються об’єкти, що впливають на розміщення газопроводу (надземні та підземні комунікації), інженерні мережі. Зазначається місце підключення до загального газопроводу.

Геодезисти подають клієнту технічний звіт про зйомку, до якого додається таблиця з результатами вимірювань, фотографії, схеми. У звіті прописуються рекомендації геодезистів будівельникам та монтажникам.

Відчутна вигода від топографічного плану – можливість підрахувати скільки матеріалів знадобиться для підведення газу і скільки це коштуватиме.

Яке обладнання використовується для зйомки?

Топозйомку виконують із використанням сучасних геодезичних приладів. Їхнє застосування дозволяє досягти високоточних результатів. Як правило, для зйомки використовується:

 • Далекоміри.
 • Електронний тахометр.
 • Трасошукач (потрібний для того, щоб виявити підземні комунікації).
 • Лазерне сканування та моделювання для надземної та підземної частини

Зазначимо, що результати вимірів перевіряються за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення.

Які фактори впливають на вартість послуги?

На формування ціни топографічної зйомки для газифікації впливають кілька факторів:

 • Протяжність трубопроводу. Якщо газова лінія проходитиме під сусідськими ділянками, будуть потрібні додаткові зйомки та нотаріально завірена згода сусідів на проведення подібних робіт.
 • Складність території, наприклад, щільність забудови, рельєф місцевості, перепади висот тощо.
 • Віддаленість домоволодіння замовника.
 • Терміновість замовлення

Важливо, щоб усі роботи, пов’язані з газифікацією, виконувались досвідченими інженерами, які мають допуски до їх проведення та відповідну освіту. Геодезисти компанії «Топограф» мають великий практичний досвід у вирішенні таких завдань. Щоб замовити наші послуги або отримати консультацію, телефонуйте за вказаними на сайті телефонами.

Співпраця з професіоналами означає оперативне вирішення питань, пов’язаних із газифікацією!

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна