Подеревна топографічна зйомка

Подеревна топографічна зйомка

Топографічна зйомка, котра передає розташування та характеристики деревних насаджень, називається подеревною. Вона необхідна для складання відповідного топоплану. Це відповідальний процес, який потребує професійної підготовки та відповідної компетентності виконавців, спеціального обладнання. Детальніше про зйомку дерев розповідаємо в цій статті!

Навіщо потрібні виміри рослин?

Причини для проведення зйомки дерев бувають різними. Державні служби нагляду, будівельні організації та приватні забудовники найчастіше замовляють її для:

 • Упорядкування інвентаризаційного плану. На нього слід наносити кожне дерево, пронумерувавши його відповідно до породи. Цей план вважається дійсним упродовж чотирьох років. Його оновлюють, оскільки дерева гинуть, їх пересаджують чи вирубують. Також змінюються основні характеристики рослин – діаметр стовбура та висота.
 • Проєктування ландшафтного дизайну ділянки. Щоб грамотно його скласти, потрібно знати, де на ділянці або в парку росте яке-небудь дерево.
 • Підготовки будівельного плану на місцевості, де є зелені насадження та отримання дозволу на забудову. Це знадобиться для зведення будинків, прокладання трубопроводів, газифікації тощо.
 • Складання проєктно-кошторисних та робочих будівельних документів, у тому числі – для реконструкції старих будівель та парків.
 • Визначення обсягу дерев для подальшої вирубки.
 • Перевірки збереження дерев цінних та рідкісних порід у ботанічних садах, заповідних лісах, парках

Які вимоги висуваються до проведення робіт та як відбувається зйомка?

Знімання дерева – складний процес, в якому дуже важливі актуальність і точність отриманих даних. Її виробляють у різних масштабах:

 • 1:50.
 • 1:100.
 • 1:200.
 • 1:500.

Що слід знати про вимоги до топозйомки? По-перше, на топоплані використовуються лише певні умовні позначення. По-друге – вимірюють дерева, висота яких перевищує 1,3 м, а діаметр ствола – 5 см.

Істотна відмінність топоплану від дендроплану – нанесення нумерації дерев. Сухі та гнилі позначаються спеціальними відповідними відмітками. Багатоствольні дерева та групи чагарників з однаковими характеристиками відзначаються, як один об’єкт, а поросль має те саме позначення з чагарниками.

Залежно від призначення, топографічний план буває менш чи більш детальнішим. У другому варіанті він містить умовні знаки, що характеризують породу, висоту, діаметр дерев та чагарників, їх відмінні риси. Також можливе креслення кожного ствола окремо.

Для проведення зйомки потрібне сучасне точне обладнання: далекоміри, тахеометри, прилади для визначення розміщення підземних комунікацій та супутникові системи (за потреби).

Подеревна зйомка складається з трьох етапів. Розкажемо докладніше про кожен із них:

 • Спочатку геодезисти вивчають плани дерев, топографічні карти, які складені не пізніше, ніж 4 роки тому. Спільно із замовником складається технічне завдання для проведення відповідних робіт.
 • На певній місцевості інженери виконують дослідження та вимірювання зелених об’єктів, що відповідають поставленим вимогам.
 • За підсумками зйомки проводиться обробка результатів. Спочатку складається перелік дерев та чагарників із нумерацією, після – топоплан

Які документи отримує замовник та що впливає на вартість послуги?

Після проведення зйомки та обробки результатів, клієнту видаються на руки:

 • Подеревний топографічний план, де зображена деревно-кущова рослинність і рельєф, в деяких випадках – контури всіх будівель і систем комунікацій.
 • Технічний звіт, де вказано перелік усіх проведених робіт. До нього додається таблиця вимірів. До звіту включено рекомендації виконавців щодо пересадки та вирубування дерев.
 • Перелікова відомість із позначенням параметрів майбутньої забудови, пронумерованих згідно з планом майбутніх дерев та чагарників. Вказується їх порода, кількість стовбурів, діаметр стовбура, вік, висота

За запитом замовника складаються і додаткові документи – інвентаризаційний та дендроплан, окремий план по дереву для особливо цінних порід деревини.

На ціну послуги впливають кілька чинників: кількість дерев на ділянці, категорія складності роботи, віддаленість місцевості, де проводиться дослідження тощо.

Бажаєте замовити поде ревну зйомку або отримати консультацію фахівця? Телефонуйте за вказаними на сайті телефонами і отримуйте відповіді на свої запитання. Співпраця з професіоналами – гарантія успішного та своєчасного виконання топозйомки та геодезичних досліджень будь-якої складності!

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна