• Головна
  • Блог
  • Як змінити цільове призначення земельної ділянки?

Як змінити цільове призначення земельної ділянки?

Як змінити цільове призначення земельної ділянки?

Через різні життєві обставини вам може знадобитися внести зміни призначення землі. Приклад, який зустрічається доволі часто – багато людей хочуть змінити особисте сільське господарство на цільове призначення на будівництво та обслуговування житлового будинку та господарських споруд.

Займаючись цим питанням, важливо врахувати всі законодавчі нюанси. Якщо змінити призначення земель неправильно, існує високий ризик серйозних штрафних санкцій. Про те, як зробити все згідно з буквою закону і максимально швидко – розповідаємо в цій статті. Запевняємо: зміна цільового призначення земельної ділянки справа відповідальна, але не така вже й важка. Поетапну інструкцію наводимо нижче.

Етап №1: Заява від імені власника на зміни цільового призначення

Запам’ятайте: в 2018 році брати дозвіл, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки не потрібно! Для початку процесу достатньо, щоб власник склав заяву та обов’язково завірив її нотаріально. Ця заява є підставою, щоб почати розробляти проєкт землеустрою.

Етап №2: Розробка та погодження проєкту землеустрою щодо зміни з ОСГ на забудову під житло

Для розробки відповідного проєкту слід звернутися до землевпорядної організації, в штаті якої працюють інженери високої кваліфікації та укласти договір на розробку землевпорядної документації.

Зазначимо, що розробка проєкту – справа не швидка та займе щонайменше 1 місяць. Протягом цього терміну необхідно отримати додаткові дані, скласти креслення та картографічні матеріали. Коли проєкт закінчено, на нього чекає узгодження в:

  • Управлінні Державної земельної агенції.
  • Відділі архітектури та містобудування.
  • В індивідуальних випадках – в органах місцевої культурної спадщини, рибгоспу, водгоспу, лісгоспу, екології тощо

Узгодження проєкту забудови неможливе без детального плану зонування території. Як дізнатися, чи затверджено цю документацію щодо земельної ділянки, про зміну призначення якої йдеться? Завітайте до органів місцевого самоврядування – міськради, сільради, селищної ради.

Що робити, якщо земля знаходиться поза населеним пунктом? Радимо звертатися до місцевої райдержадміністрації. Трапляються випадки, що план ділянки не розроблявся раніше – доведеться замовляти його окремо. Зверніть увагу! Вимоги до цього документа встановлено законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Етап №3: Затвердження проєкту зміни цільового призначення

Якщо проєкт отримав позитивний висновок, його передають на затвердження до органів місцевого самоврядування: раді народних депутатів селищної, сільської чи міської рад. Обговорення документу виноситься на сесію, під час якої обранці приймають рішення про затвердження чи відмову у проєкті землеустрою.

Як зазначалось вище, бувають випадки, коли ділянка розташована поза сферою компетенції органів самоврядування населених пунктів. Тоді рішення ухвалює районна державна адміністрація у формі розпорядження затвердження/відхилення проєкту.

Етап №4: Отримання виписки із ДЗК із зміненим цільовим призначенням

Коли проєкт узгоджено, його слід подати державному кадастровому реєстратору. Він має внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру (ДЗК). До проєкту землеустрою додатково надається обмінний файл із повним переліком даних. Ця маніпуляція спростить завдання реєстратору при внесенні інформації до системи та мінімізує ризик механічної помилки.

Зверніть увагу! Оплату за внесення змін до ДЗК скасовано!

Етап №5: Отримання свідоцтва на право власності із внесеними змінами

Зверніться до місцевого відділення Держреєстраційної служби для реєстрації прав власності на земельну ділянку, цільове призначення якої змінено. Отримати відповідне свідоцтво ви повинні протягом 14 робочих днів.

Сподіваємося, наші поради були корисними, і ви розібралися з тим, як змінювати цільове призначення ділянки. Якщо стаття сподобалася, поділіться нею з друзями в соціальних мережах, можливо, ця інформація їх також зацікавить. Бажаємо вам якнайшвидше пройти процес зміни цільового призначення та приступити до будівництва!

Геологічні та геодезичні послуги від «Топограф»

При багатьох операціях із землею вам знадобляться послуги геодезистів. Наші фахівці готові допомогти у виконанні топозйомки ділянки та геологічних дослідженнях у Києві, Білій Церкві, Черкасах, Житомирі, Чернігові та інших містах України. Ці документи часто необхідні для виконання операцій із землею. Також при здійсненні угод, пов’язаних із землею, будуть актуальні послуги кадастрової зйомки та складання схеми земельної ділянки.

Звертайтеся за консультаціями з питань геології та геодезії, та обов’язково діліться нашими статтями, якщо вони виявилися для вас корисними та цікавими.

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

    консультація безкоштовна