• Головна
 • Блог
 • Що робити, якщо тріснув фундамент будинку? Чи можна цьому зарадити?

Що робити, якщо тріснув фундамент будинку? Чи можна цьому зарадити?

Що робити, якщо тріснув фундамент будинку? Чи можна цьому зарадити?

Від міцності та надійності фундаменту залежить довговічність споруди загалом. Одна з найчастіших проблем – тріщини. Ми розповімо, що робити, якщо тріснув фундамент будинку і як запобігти цій проблемі.

Найчастіше з проблемою стикаються ті домовласники, які закладали фундамент самостійно, порушивши технологію та не врахувавши геологію ділянки. Давайте розберемо весь шлях: від причин до робіт, які потрібно провести, якщо фундамент будинку дав тріщину.

Причини появи сколів та тріщин

До того, як ви почнете ремонтувати фундамент, важливо зрозуміти, що викликало тріщини. Почніть із простого. Запитайте у сусідів, чи немає тріщин у фундаменті їхнього житла. Якщо основа руйнується тільки біля вашого будинку, швидше за все, справа в порушенні технології.

Найчастіше проблема полягає в тому, що фундамент закладений на неправильну глибину. Це буває, якщо перед будівництвом не досліджували геологію земельної ділянки та не визначили рівень ґрунтових вод.

Друга можлива причина – в основу будинку або котеджу не заклали конструкцію, що армує. Найчастіше це відбувається просто через незнання.

Не відкладайте ремонт пошкодженої основи на невизначений час. Навіть якщо тріщини невеликі. Запущені проблеми з фундаментом можуть швидко посилитись і призвести до тріщин у стінах. А це вже серйозна небезпека для мешканців будинку.

Як правильно зміцнити фундамент та закласти невеликі тріщини?

Якщо тріщини на фундаменті дрібні, це не причина залишити все як є. Навіть у випадках, коли вони не поширюються далі. Роботи почніть з підготовки необхідних інструментів та будматеріалів:

 • арматура для скріплення;
 • лопата (краще дві);
 • потужний перфоратор для свердління бетону;
 • зубило;
 • зварювальний апарат;
 • також можуть знадобитися зубило та кувалда

Спочатку потрібно викопати траншею біля основи будинку там, де помітили проблему. Необхідна глибина не менше 30 см. Важливо забезпечити повний доступ до тріщини.

Дефекти та тріщини фундаменту ремонтують за допомогою штирів з арматури. Для цього потрібно просвердлити перфоратором отвори біля країв та посередині тріщини. Після цього вставте штирі в отвори.

ВАЖЛИВО! Діаметр отвору та штирів для ремонту фундаменту потрібно підбирати індивідуально у кожному випадку. Арматура повинна щільно входити в отвір, але в жодному разі не забивайте її! Це лише посилить проблеми фундаменту.

Кінці штирів повинні видаватися назовні на 3 см. Коли всі штирі закріплені, приваріть до кожного з них куточок або швелер.

Що робити, якщо в фундаменті великі тріщини, і вони ростуть?

На жаль, не завжди можна вирішити проблему таким відносно простим та дешевим способом. Ми розповімо, як відремонтувати проблемний бетонний фундамент з тріщинами, що швидко ростуть. Інструкція стосується фундаментів стрічкового типу.

 • Спочатку копаємо траншею. Цього разу вона має бути навколо всього будинку. Глибину розраховуйте так, щоб забезпечити повний доступ до основи будинку. Ширина – приблизно 50 см.
 • По всьому периметру, на дно траншеї засипаємо шар піску 15 см. Старанно його утрамбовуємо.
 • Готуємо бетонний розчин. Заливаємо його зверху на утрамбований пісок. Розраховуємо об’єм так, щоб одержати шар бетону близько 20 см. Поверх отриманого бетонного шару потрібно укласти спеціально зварений каркас з арматури. При цьому намагайтеся не заглиблювати металеву конструкцію у бетон.
 • Переходимо до тріщин. Дрібні закладаємо розчином, більші – за допомогою арматури та куточків, методом, описаним вище.
 • Коли все підсихає, закопуємо траншею та трамбуємо.

Профілактика проблем

Будь-якій проблемі краще запобігти, чим усувати. Що робити, щоб не довелося зміцнювати фундамент у дачному чи заміському будинку? Насамперед, потрібно враховувати геологію ділянки та правильно прораховувати всі параметри основи.

Спеціалісти компанії Топограф виконують аналіз ґрунтів у Києві, Борисполі, Білій Церкві та по всій області. На основі геологічного звіту ви зможете вибрати відповідний тип фундаменту та глибину його закладки. Особливо важливо визначити глибину промерзання, щоб закласти фундамент нижче цієї позначки.

Правильний прорахунок дуже важливий, щоб основа витримувала навантаження від стін та покрівлі.

Пам’ятайте! Фундаменту необхідно забезпечити застигання після заливки, для цього можна, наприклад, засипати його тирсою.

Не бійтеся, що основа буде глибшою, ніж потрібно. Навіть якщо це станеться, витрати будуть меншими, ніж ціна на капітальний ремонт фундаменту та всього будинку.

Читайте наші публікації, діліться ними та замовляйте послуги геологів та геодезистів у Києві та по області!

Замовити послугу

Заповніть поля і ми зв’яжемося з вами

  консультація безкоштовна